E Okul Karne Veli Bilgilendirme Sistemi Not Öğrenme 2015

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş Lise ve İlk Okul öğrencilerinin karne notlarını öğrenmek için giriş

Giriş için buraya tıklayınız

2015 eğitim yılının ilk karneleri 23 OCak 2015 cuma gün öğrencilere dağıtılacak..Öğrencilerin karne notları ve karne bilgileri milli eğitim bakanlıgı tarafından e-okul sistemine de işlenmiş olup karne sonuçlarına online olarak e-okul giriş ekranından yukarıdaki ekrandan ulaşabilirsiniz

2015 eğitim yılının 2. yarısı 12 haziran 2015 cuma gün bitecek..Öğrenciler 12 haziran 2015 tarihinde karnelerini alacak..karne notlarını ,ders notlarını,çocugunuzun okulu geçip geçmediğini e okul sistemi üzerinden yukarıda ki ekrandan öğrenebilirsiniz

E-Okul Karne Notu ve Sınav Sonuçları Öğrenme 2015

2014-2015 eğitim öğretim yılında ilk karne yarı yıl da alınacak..23 OCak 2015 cuma gün okullar yarıyıl tatiline giriyor..Öğrenciler 2014-2015 eğitim yılında ilk karnelerini bugun alıyor...Öğrencilerin heyecanla bekledigi karne notları aynı zamanda e- okul sistemine kaydediliyor ve veliler ve öğrenciler internet üzerinden karne notlarına rahatlıkla ulaşabiliyor.. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine (VBS) giriş ekranı ile bir çok lise ve ilköğretim bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

2014-2015 Eğitim öğretim yılı 2. dönem 12 haziran 2015 cuma gün sona erecek..Öğrencilerin karne notları yien e-okul sistemi üzerinden öğrenilebilecek..e-karne sorgulama,e okul karne notları,karne notu öğrenme işlemlerinin tamamı eokul sistemi üzerinden rahatlıkla yapılacak

2014 TEOG Kontenjanları ve YEP Puanları

MEB 4 Temmuz’da TEOG tercihleri için esas kontenjan tablolarını yayınlamasının ardından 7 Temmuz’da 8. sınıflar için Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) ilan edecek.

Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavına 1 milyon 270 bin 8. sınıf öğrencisi katıldı. Kılavuzun da yayınlanmasıyla tercihlerin esas kontenjan tablolarının 4 Temmuz’da açıklanacağı belli oldu.

Teog Lise Kontenjanları ve YEP Puanları Listesi 2014 (Teog Kontenjanları 2014) Tıklayın!

Ardından 7 Temmuz’da da Yerleştirmeye Esas Puanlar (YEP) açıklanacak. Öğrencilerin tercih işlemleri 31 Temmuz-8 Ağustos arasında yapılabilecek ve 22 Ağustos’ta yerleştirme sonuçları da ilan edilecek.

Kesin kayıtların alınmasıyla öğrenciler ortaöğretime adım atmış olacak.

YEP’E GÖRE YERLEŞTİRME YAPILACAK

Merkezi sınavlarda 50 dakikalık ara, öğrencide kaygı oluşturabilir’

Ortaöğretimde merkezî sınavlara 3 hafta kaldı. Öğrenciler 28-29 Kasım’da, aynı gün 3 sınava girecek. Sınavlar arasında 50 dakikalık dinlenme süresi bulunuyor. Verilen aranın, kaygıyı artıracağından endişe ediliyor. Bahçeşehir Üniversitesi Rektör danışmanı Turgay Polat, öğrencilerin arada arkadaşlarıyla cevapları karşılaştırarak umutsuzluğa düşebileceğine, sonraki sınava düşük motivasyonla girebileceğine dikkat çekiyor. Uzmanlar, aranın, öğretmenlerin rahatlatıcı ve motive edici konuşmalarıyla avantaja çevrilebileceğini söylüyor.

E-Okul kayıt sonuçları sorgulama 2015

2014 -2015 İlkokul Ortaokul KAYIT SONUÇLARI AÇIKLANDI

2015 E-okul ilkokul ortaokul kayıt sonuçları için tıklayın

Milli Eğitim Bakanlığı MEB E okul kayıt sonuçları online MEB sitesi üzerinden sorgulanmaktadır. E okul ilkokul, E okul ortaokul,E okul lise kayıt sonuçları sorgulama işlemleri E-Okul sistemi üzerinden yapılabileceği gibi, MEB'in sitesinde açılacak kayıt sonuç sayfasından da sorgulama işlemi yapılabilecektir..

2015 E-okul ilkokul 1. sınıf ortaokul 5.sınıf kayıt sonuçları için tıklayın

İlkokul ve ortaokullara kayıt sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), resmi okulların ilkokul ve ortaokullarına kayıt işlemlerini tamamladı.

MEB 'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 2013-2014 eğitim öğretim yılı için bütün resmi okulların 1. ve 5. sınıflarına öğrenci kayıtları, çocukların MERNİS bilgileri esas alınarak ikametgahlarına en uygun okula, herhangi bir başvuru olmaksızın, e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapıldı.

Bu yolla, mecburi ilköğretim çağına giren 1 milyon 863 bin 230 çocuk 1.sınıflara, 1 milyon 237 bin 986 öğrenci ise 5. sınıflara yerleştirildi.

TC KİMLİK NO İLE ÖĞRENİLECEK

E-Okul Not Değiştirme Hilesi Kodu Var mı

Okulların kapanmasına doğru internet üzerinde yeni işgüzarlar türemiş durumda. Bu üçkağıtçı tipler sözde e-okul sistemi üzerinden öğrencilerin notlarının değiştirilebileceğini iddia etmekteler..

Gerçekten e-okul sisteminden öğrenci karne notları değiştirilebilir mi? Eğer değiştirilebiliyorsa nasıl değiştirilebilir?

Verilen javascript kodu işe yarar mı?

* * *

İnternette dolaşan e okul yönetim karne notu değiştirme hilesi yazıları ya da siteleri doğru mu? Yapılabiliyor mu?

* * *

Hayır kesinlikle internet üzerinden normal bir öğrenci kullanıcı adı ve şifresi ile öğrenci kendi notlarını değiştiremez. Aşağıdaki verilen javascript kodu ise sadece bir sallamasyondur!!!

javascript:document.body.contentEditable = true; document.designMode = on;

* * *

Peki gerçekten değiştirilemiyorsa bu adamlar neden site kurup değiştirildiğini iddia ediyorlar?

E Okul'a SBS akını ( SBS giriş yerleri e okul'da)

2013 SBS giriş yerleri ve SBS sınav yerleri e okul'da açıklandı. SBS giriş yerlerini veya SBS sınav yerlerini öğrenmek isteyen öğrenci ve veliler e okul'a akın etti.

SBS giriş yerleri e okul ile aynı anda bugun.com.tr'de. SBS giriş yerleri veya SBS sınav yerlerini merak eden öğrenciler heyecanla e okul'a akın etti. e okul'dan SBS giriş yerlerini ve SBS sınav bilgilerini öğrenmek isteyen öğrenci ve veliler TC kimlik numarası ve okul numaraları ile sorgulama yapacaklar. MEB'in sitesindeki SBS uygulama takvimine göre 27 Mayıs 2013 tarihinde açıklanacağı belirtilen SBS giriş yerleri bugün açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı 2013 SBS Başvuru Kılavuzu'na göre, 8. sınıf öğrencilerinin gireceği sınav giriş belgeleri, e okul üzerinden yayınlandı. 2013 SBS ise 8 Haziran'da düzenlenecek, sonuçları ise 12 Temmuz'da duyurulacak.

SINAV GİRİŞ YERLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

e okul'da karne sevinci ( Karne notları e okul'da)

MEB'in e okul uygulaması en yoğun günlerini yaşamaya başladı.

Karne heyecanı e okul'da başladı. Karne gün sayan öğrenciler karnelerine yansıyacak notlar ve bilgiler için e-okula akın etti.

e-okul veli bilgilendirme sistemi (e okul vbs), e okul öğrenci girişi sistemi, e okul öğretmen, e-okul ders notları, e-okul meb, e-okul öğrenci bilgilendirme sistemi gibi bir çok arama kriterinin cevabı burada.

MEB tarafından uygulamaya alınan e okul uygulaması öğrenci ve veliler için vazgeçilmez haline geldi. e-okul'a giren öğrenci veliler ders notları başta olmak üzere tüm bilgilere ulaşabiliyorlar.

e-Okul'a giriş yapmak için tıklayın

Karneler ne zaman verilecek? (Karneler ne zaman alınacak?)

MEB’in e okul uygulaması en yoğun günlerini yaşamaya başladı. e okul’da karne heyecanı zirveye çıktı. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılının son karnesi alınacak. Karneler 14 Haziran 2013 Cuma günü alınacak. Son yazılılarına giren öğrencilerin gözü kulağı e okul‘da. Karne notlarını yükseltmek isteyen, Takdir hesaplaması yapan, Teşekkür hesaplaması yapan öğrenciler sürekli e okul’a giriyorlar. Haliyle bu aralar e okul üzerinden notlarını kontrol eden edene. Öğretmenler son yazılı notlarını girdi mi girmedi mi diye bakıp ardından takdir teşekkür hesaplaması e okul‘a giriş yapılıyor.

Sınıfta kalma geri geliyor

İlköğretim kurumları yönetmeliğindeki 'ilkokullarda öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılmaz' ifadesi tarihe karışıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, okula devamı sağlanamayan devamsız öğrenciler ile derslerden yeterli notu alamayan kaynaştırma ve özel eğitim öğrencileri de dahil, ilköğretim kurumlarındaki tüm öğrencilerin e-okul tarafından sınıf tekrarına bırakılmasına karar verdi.

Okul kıyafetinde tercih velilerin olacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okullarda serbest kıyafet uygulamasına yönelik tartışmalarda belirsizliğin ortadan kalktığını, velilerin tercihi doğrultusunda kıyafetin belirleneceğini söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gaziantep'e gelen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Erdal Ata'yı makamında ziyaret etti. Valilik girişinde polis merasim mangasını selamlayan bakanlar, daha sonra Vali Erdal Ata ile makamda görüştü.

Eğitim hep iyi bir şey midir?

Bu başlık size ters gelmiş olabilir. Evet, aynen öyle, eğitim hep iyi midir? Örneğin bir okul varsa, öğretmen varsa onların yaptığı faaliyet hep iyi midir? Nasıl yapılırsa yapılsın eğitim hep faydalı ve iyi midir? Bu soruyu son zamanlarda duydum. Oldukça da ilgimi çekti. Çünkü eğitim denince aklımıza bina, derslik, bilgisayar, tablet, öğretmen, müfredat gibi konular geliyor. İyi de bunların olması bir çocuğun iyi yetişmesi anlamına mı geliyor? Yoksa bizim eğitim dediğimiz şey çocuklarımızı geriletiyor mu? Birilerinin bize dikte ettirdiği eğitim, okul, sınıf gibi kavramlar yapay birer oyun mu?

E-Okul Öğretmen Girişi

E Okul Yönetim Bilgi Sistemi E-Yönetim Giriş için tıklayınız

E-okul yönetim öğretmenler müdür ve müdüryardımcıların giriş yapabileceği e-okul öğretmen yönetim giriş için yukarıdaki linke tıklayınız.

Bütün öğrencilerin ders not bilerini öğrenci notu ekleme işlemini e okul öğretmen yönetim bilgi sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

Okullar ne zaman kapanacak?

2012 - 2013 Eğitim Öğretim yılının ikinci yarısı 11 Şubat 2013 tarihinde başladı. İkinci dönem birinci döneme göre daha kısa sürecek.

14 Haziran 2013 Cuma günü eğitim öğretim yılı sona erecek. Öğrenciler yorucu bir senenin ardından karnelerini alacak ve yaklaşık 3 aylık bir yaz tatiline girecek. Okulun ikinci dönemi, birinci dönemine göre ortaokul ve ortaöğretim son sınıfta yer alan sınavlar sebebiyle daha yoğun geçecek.

Okullar ne zaman tatil olacak, okullar kapanacak

2012 - 2013 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İş Günü takvimi belirlendi. İkinci yarıyıl 11 Şubat 2013 Pazartesi günü başladı ve 14 Haziran 2013 Cuma günü sona erecek.

2014 okullar ne zaman açılacak?

2013-2014 eğitim ve öğretim yılı 16 Eylül 2013 Pazartesi günü başlayacak.

Sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar

İçeriği paylaş